כתרים

כתרים

הופעה מרשימה כוללת שיניים יפות ובריאות והם חלק מהרושם אותו אנו יוצרים. לא כולם בורכו בחיוך מושלם ולכן כיום לרפואת השיניים המתקדמת ישנם פתרונות טובים מאי פעם. טיפולים כמו כתרי שיניים, יישור שיניים, הלבנת שיניים ועוד, נועדו במיוחד עבור אלו הרוצים להגיע לחיוך המושלם ולהרגשה נהדרת.
כתר הינו אחד מהטיפולים הנועדו לעטוף שן שנהרסה ולחזק אותה. הכתר הוא בעצם כיפה העוזרת גם לטיפוח המראה האסתטי. כתרים הנועדו לשיניים האחוריות מורכבים מחרסינה מאוחה למתכת. המתכת נועדה לחזק את הכתר והחרסינה תרמה למראה האסתטי. לשיניים הקדמיות, המתכת אינה מתאימה מכיוון שהיא אטומה לאור ופוגעת במראה הטבעי, לכן פיתחו בעזרת טכנולוגיות חדשות כתרים מחומרים לבנים וחזקים עם שקיפות המדמים את המראה הטבעי של השן. חומרים כמו זירקוניה, אלומיניום אקסיד וחרסינה הינם מתאימים ביותר.
כתר הינה שיטה לשיקום השן כאשר זו נפגעה עקב עששת, שבר, טיפול שורש או סיבות אחרות. הכתר נותן לשן חוזק, צורה וצבע ומטרתו להחזיר לה את התפקוד הטבעי ואף לשפרו. הטכנולוגיות המתקדמות של רפואת השיניים בעולם מאפשרות היום פתרונות של סריקה וחריטה דיגיטלית של כתרים. במרפאת השיניים של Art Medical Center אנו עושים שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם ותמיד מתעדכנים בפריצות הדרך הרפואיות בתחום השיניים. במרכז Art Medical Center בונים כתרים על בסיס חומרים כמו אלומיניום, אקסיד וחרסינה.

procera cerec וlava

הינן טכנולוגיות סריקה וחריטה ממוחשבת של כתרי חרסינה. שיטה זו פועלת כאשר נשלחת צורת השן המדויקת לסריקה, כאשר הסריקה מגיעה למערכת הממוחשבת ניתן לייצר כתר הבנוי אך ורק מחרסינה. יתרון של שיטה זו הוא שאין בה צורך בשימוש במתכת האופייני לחיזוק כתרי החרסינה הסטנדרטיים.

חזיתיות חרסינה או veneers Laminates Porcelain

בניגוד לכתרים בהם צריך להשחיז סביב כל השן וממש לבנות אותה מחדש, את ציפוי החרסינה מניחים על השן. טכנולוגיה זו שמרנית יותר ואף אסטתית באותה מידה. ציפוי החרסינה הינו בעצם עלי חרסינה דקים המודבקים אל פני השן, נותנים לה צורה וצבע חדשים ומשחזרים את המראה הטבעי שלה. על מנת ליצור מקום לעלים משייפים מעט מאוד את פני השטח החיצוניים של השן כך שהעלה יהיה חלק ממתאר השן המקורית. בנוסף הם תורמים לחיזוק השן ולעמידותה אפילו יותר מהציפוי הטבעי שלה. טיפול זה נפוץ במיוחד בארצות הברית שם יש ביקוש רב לחיוך מליון הדולר. יתרון השיטה הינה שעלי החרסינה מגולפים למען כל שן באופן אינדיבידואלי ולכן כמעט ולא ניתן למצוא הבדלים בין הציפוי לשן טבעית. בנוסף, הם אינם מוכתמים בקלות בכתמי קפה או עישון כמו שיניים רגילות מכיוון שהחומרים מהן הם עשויים הינם חזקים ועמידים במיוחד.
השימוש בלמינייט גורר תגובות נפלאות לכל מי שעושה בו שימוש. התוצאות מצוינות והשיניים המתקבלות יפות, וכל שנותר זה להגיד תודה על המחמאות!
במרכז השיניים של Art Medical Center אנו שמחים להשתמש בלמינייט ומזמינים אתכם לפגישת התייעצות אישית לשיפור מראה השיניים כדי שתוכלו לחייך מכל הלב.

כתר זירקוניה

כתר זירקוניה ידועה ביתרונה כאסתטית ביותר. בניגוד לבסיס המתכת שהיה נפוץ יותר בעבר כתר הזירקוניה הוא בעל שקיפות הדומה ביותר לשקיפות הטבעית של השן. הזירקוניה גם מונעת פס שחור ולא אסתטי בצוואר השן, העלול להופיע בשימוש במתכת וגם הכתמה של רקמת החניכיים עקב קורוזיה של מתכות שאינן מתאימות. כתרי זירקוניה הינם חזקים במיוחד, עמידים ומתאימים ביולוגית לרקמות הפה.

הדבקה או חיבור Dental bonding

הינה שיטה הנועדה לשפר את מראה החיוך, היא משפרת את מראה השן בצורתה ובצבעה. בשיטה זו מודבקים חומרים בצבע השן לשן הקיימת. החומרים הינם קומפוזיטים או מרוכבים המיוצרים בטכנולוגיות מתקמות ביותר, חלקם בשיטות ננו טכנולוגיות.

חומרים קומפוזיטים הינם חומרים על בסיס שרף סינטטי הבנויים משני מרכיבים שונים (ביס gma ומונומר אקרילי) בתוספת של חלקיקי silica. חומרים אלו ניתנים לעיצוב בקלות מכיוון שהם מגיעים בצורה של חומר חצי מוצק. לאחר גילוף החומר על ידי הרופא בהתאם לצרכי המטופל החומר מוקשה על ידי אור בעזרת מאיץ כימי המוטמע בתוך הקונפוזיט. חומרים אלו מגיעים במגוון צבעים ודרגות קושי על מנת להתאימם למטופלים. ניתן להשתמש בהם לשחזור שיניים הרוסות, סגירת רווחים, ציפוי השיניים ועוד. היתרונות הינן תוצאות אסתטיות מעולות ומחיר נוח. החיסרון הינו רגישותם לדלף שולי, עששות משניות ושינויי צבע לאורך זמן כך שיחסית לחרסינה אורך החיים שלהם קצר יותר.

מה היתרון של ציפוי שיניים?

יתרונו של ציפוי השיניים הוא בכך שהציפויים נבנים במעבדה על ידי טכנאי חרסינה שזו אומנותו ולכן המטופל יכול לבחור את הצבע המתאים לגוון השיניים המבוקש. כך ניתן ליצור אחידות והומגניות של מראה החיוך.

האם כתרים ללא מתכת חזקים כמו כתרים רגילים?

כן, הטכנולוגיות המתקדמות של ימינו מאפשרות בניה של כתרי חרסינה קלים ויפים בדיוק כמו כתרים המחוזקים על ידי מתכת. יחד עם זאת הם אינם מתאימים לגשרים של יותר משלוש שיניים.

האם כתרים ללא מתכות מתאימים לכל אחד?

לא, כתרים אלו הינם שקופים ולכן אינם מתאימים לשיקום שיניים כהות או שיניים שהשחירו בעקבות מבנים או סתימות ישנות.

האם atelamin מתאימים לכל אחד?

לא, הם מתאימים לשיניים בריאות או שעברו טיפולים מינימליים. לעומת זאת, שיניים מכוסות כתרי חרסינה ישנים, עם עששת או סתימות ישנות וגדולות אינם מתאימים.

האם atelamin חזקים כמו כתרים?

כן. בהנחה שנשקלו כל הפרמטרים כסגר תקין עם הלסת הנגדית ועוד.

מה ההבדל בין לומינירס לציפויי חרסינה אחרים?

"ציפוי לומינירס"לומינירס הינם ציפוי חרסינה המיוצרים במעבדה בארצות הברית. הם בנויים בחרסינה מיוחדת, דקה וחזקה במיוחד יחסית לציפויי חרסינה אחרים.

האם צריך להשחיז שיניים בטיפול זה?

הציפויים הדק של שיטת לומינירס מאפשרת הדבקה ללא השחזה חוץ מאשר בשיניים שאינן בקשת או בשיניים גדולות מידי או מסובבות.

האם ניתן להלבין שיניים ולמנוע את הצורך בציפוי חרסינה?

בהלבנת שיניים רגילה מניחים ג׳ל לבנה מיוחד על השן, הוא מונח על קשתיות להרכבה בבית או בטיפול מהיר במרפאה.
ניתן להגיע לתוצאות יפות מאוד בשיטה זו אך אין לדעת מראש כיצד תהיה התוצאה המדויקת. לעיתים קיימות בתוך חומר השן שכבות בעלות צביעה שונה, פסים או סדקים המונעים תוצאה אופטימית לתהליך הלבנת השיניים.
במקרים בהם ההלבנה מספקת, אין צורך לבצע ציפוי חרסינה לשיניים. אולם במקרים רבים התוצאה אינה מושלמת והמטופלים מעדיפים לבצע ציפויים בנוסף לתהליך ההלבנה.
חשוב לזכור שלא כל שן מתאימה לביצוע ציפוי חרסינה, שיניים עם גוון כהה מאוד המשתקף דרך הציפוי, או שיניים הרוסות מאוד, אינם מתאימים ואותם עדיף לשקם על ידי כתרי חרסינה מלאים.

שתפו

לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

שם מלא*

דוא״ל*

טלפון*

תחום התענינות

טיפולים נוספים

2018-09-17T16:27:57+00:00
Top