יישור שיניים

יישור שיניים

כיום, עם התפתחות הרפואה והטכנולוגיה, הציפיה היא שהטיפולים יהיו יותר מהירים ויותר אפקטיביים. גם בטיפולי שיניים, אנו רוצים לתקן את הבעיה כמה שיותר מהר, לא משנה אם מדובר בשיניים עקומות, שיניים בולטות, או עם רווחים ביניהן. השיטות המקדמות מאפשרות לקצר את משך זמן יישור השיניים באופן משמעותי.

השיטה ראשונה היא איירוק. איירוק הינה שיטה המבוססת על קשתיות שקופות, יתרונן המשמעותי, מהבחינה הויזואלית, הוא שהן בלתי נראות. הטיפול עצמו מתבסס על תכנון באמצעות מחשב. המערכת הממוחשבת מאפשרת לתכנן הזזת כל שן, או מספר שיניים, בנפרד.
שיטה זו הינה אפקטיבית ביותר ומהירה יותר, במיוחד אם משווים אותה לטיפול באמצעות ״גשר״, בו הסמכים המודבקים מזיזים את כל השיניים בקשת.
שיטת איירוק אושרה כמתאימה לטיפול אורטודנטי על פי מרשם על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA.
שיטה נוספת, הינה שיטת הקליר אליינר. בשיטה זו גם כן משתמשים בקשתיות שקופות והיא מתאימה למקרים קלים בהם ההתערבות הינה מינורית יותר וקצרת טווח. כאשר מדובר בטיפול בהחזרת שן סוררת שסטתה מעט בחזרה למקומה או סגירת רווח קטן, השיטה המתאימה ביותר הינה .
שיטת ציפוי השיניים, laminate veneer, מתאימה למקרים קלים. בשיטה זו משפרים או מיישרים שיניים שסטו ממקומן בעזרת ציפוי שיניים.
.

״גשר״

שיטה זו, יישור שיניים עם סמכים, הינה הנפוצה והמסורתית ביותר המביאה לתוצאות רצויות ומצוינות כבר עשרות שנים. כאשר ישנם מטופלים להם לא ניתן לעשות יישור שיניים באמצעות גשר שקוף (חוזר התאמה, גיל או סיבה אחרת) ניתן תמיד להשתמש בסמכים. לאורך השנים, הסמכים עברו שיפורים ושינויים וכיום הם הרבה יותר יעלים מבעבר ומביאים לטיפול קצרים יותר.
סמכים מסוג damon system הננעלים על החוט כמעט ללא חיכוך הינם המודרניים ביותר, והם מפחיתים לחץ וכאבים ולכן הטיפול קל יותר ומהיר.
מבחינה אסתטית ניתן לבחור בסמכים שקופים מחרסינה או חומרים אחרים הפחות נראים לעין.

יישור שיניים פנימי (לינגואלי)

הינה שיטה בה משתמשים בסמכים המודבקים בצד הפנימי של השיניים, הצד של הלשון. השיטה הינה אותה שיטה כמו ה״גשר״ הרגיל רק פנימי לשיניים.
בשיטה זו היתרון הינו שהגשר אינו נראה בכלל. החיסרון הינו שלא כל המטופלים מתרגלים לסמכים המגרים את הלשון מבפנים. בנוסף טיפול זה הוא יקר במיוחד.
לסיכום, כיום, ישנן שיטות רבות לטיפול ביישור שיניים, עם אופציות רבות לזירוז ומיקוד התהליך. בסופו של דבר החשיבות הינה להגיע לשיניים ישרות כשהסגר יציב, בריא ותקין, ולכן חשוב גם לתת לזמן לעשות את שלו.

יישור שיניים למבוגרים

יישור שיניים למבוגרים, נועד עבור שיניים עקומות, מסובבות, צפופות ומרווחות. אם אתם סובלים מאחד מהדברים הנזכרים יישור שיניים יכול להיות פתרון מתאים עבורכם.
במרפאת השיניים של Art Medical Center אנחנו מתמחים במגוון פתרונות מתקדמים ליישור שיניים למבוגרים. אנחנו מטפלים בכל סוגי המקרים החל משן אחת ועד ליקויי סגר ויחסי הלסתות.

סיבות ליישור שיניים : סיבות בריאותיות ואסתטיות

ליישור שיניים עבור מבוגרים יש שתי סיבות עיקריות. סיבות בריאותיות ואסתטיות.
סיבות בריאותיות: שיניים צפופות ומסובכות אינם ניתנות לצחצוח ולניקיון יסודי. שיניים צפופות או מסובכות העולות אחת על השנייה הן אחת הסיבות לעששת וחורים כולל מחלות חניכיים ואובדן שיניים משמעותי.
בעיות אורתודנטיות נוספות עלולות לגרום לשחיקת שיניים מוגזמת. חוסר יכולת ללעוס ביעילות, בעיות במפרקי הלסת וכאבי ראש.
סיבות אסתטיות: שיניים עקומות יכולות לגרום לתחושה של בושה ואי נעימות. שיניים בולטות הן לפעמים מקור לתחושה של חוסר ביטחון עצמי ולעתים עד כדי הסתרת החיוך. אסתטיקה מאפשרת לכם להרגיש בנוח עם עצמכם ולחייך בבטחה.

שיטות ליישור שיניים

כיום קיימות מספר שיטות אפקטיביות ליישור שיניים עבור מבוגרים וילדים. נסקור בקצרה את השיטות המובילות בתחום.

יישור שיניים על ידי גשר

ישור שיניים על ידי גשר נפוץ בעיקר אצל ילדים ומתבגרים אך הוא מתאים גם עבור מבוגרים. גשר הוא מתקן מיוחד המורכב מקוביות, סמכים או ברקטים המודבקים אל השיניים. הקוביות, הסמכים או הברקטים משמשים מסילה לחוטים המושכים את השיניים למקומן. קיימים סמכים מסוגים שונים מתכת או חרסינה שקופה ועוד סוגים שונים ומגוונים.

ישור שיניים לינגואלי

ישור שיניים באמצעות גשר פנימי שאינו נראה מבחוץ. הסמכים מודבקים בצד הפנימי של השיניים.

ישור שיניים בזמן שינה

יישור שיניים בזמן שינה הוא פיתוח מיוחד של חברה ישראלית בשם Aerodentis. באמצעות השיטה תוכלו ליישר את השיניים במשך הלילה בלבד ! ללא כל צורך ללכת עם מכשור מיוחד במשך היום.

יישור שיניים שקוף

השירות המתקדם של Art Medical Center מאפשר לכם לחייך בכל גיל. לרשותכם עומדים מגוון פתרונות מתקדמים בתחום עבור יישור שיניים למבוגרים.
יישור שיניים שקוף איירוק irok
יישור שיניים עם סמכים ננעלים מעצמן
יישור שיניים עם סמכים, קוביות בצבע שן

irok הדרך המהפכנית ליישור שיניים

הכירו את שיטת איירוק. איירוק היא שיטה מהפכנית ליישור שיניים ללא "גשר" בעזרת קשתות שקופות. הקשתות עשויות מפולימר רפואי דק, קל, שקוף ובלתי נראה. שיטה זו מתאימה במיוחד עבור מבוגרים שאינם רוצים להתנהל בחיי השגרה עם "גשר" בולט לעיין.

יתרונות של יישור שיניים בשיטת איירוק

יישור שיניים כמעט בלתי נראה. אפשר ליישר את השיניים בלי שאף אחד ידע, בניגוד לשיטת הקוביות.
בזמן הטיפול תוכלו לאכול ולשתות מה שאתם רוצים. הקשתות נשלפות.
הטיפול תורם להיגיינה טובה יותר. ניתן בקלות לצחצח ולנקות את השיניים באופן רגיל.
יישור שיניים נוח ללא חוטים או מתכות. יישור שיניים ללא קוביות ברזל על השיניים הגורמות לפציעה של רקמות הפה.
באמצעות השיטה החדשנית ניתן לתקן שיניים בולטות, שיניים עקומות ומסובבות, השיטה מתאימה לסגירת רווחים בין השיניים או פתיחת צפיפות.

שלבי הטיפול

יישור שיניים באמצעות איירוק מתבצע על ידי טכנולוגיה מיוחדת של הדמיה בתלת מימד. הטכנולוגיה בתלת מימד מאפשרת לייצר סדרה של קשתיות שקופות בהתאמה אישית לכל לקוח. כל קשתית מורכבת במשך שבועיים ואז עוברים לבאה בתור. כך באופן הדרגתי כל השיניים מגיעות למקום המתוכנן מראש.
הטיפול המיוחד הוא נטול כאבים וקשתיות הפלסטיק החלקות נעימות מאוד למגע. השיטה של החלפת הקשתית כל שבועיים מונעת לחץ על השיניים במהלך הטיפול.

השלבים השונים של הטיפול כוללים:

התייעצות ראשונית עם רופא במרפאה של Art Medical Center.
קביעת תוכנית טיפול כולל צילומי רנטגן ומידות עבור השיניים. המידות נשלחות למעבדת החברה , .
הטכנולוגיה של תלת מימד מאפשרת תוכנית טיפול ייחודית בהתאמה אישית. כל שבועיים מחליפים קשתית בקשתית אחרת עד ליישור השיניים וסיום התהליך. לשם הבטחת טיפול יעיל ואפקטיבי יש להגיע למרפאה כל שישה שבועות לצורך ביקורת וקבלת קשתיות נוספות.

איירוק מהלך הטיפול

משך הטיפול משתנה מאדם לאדם, הכל בהתאם למורכבות המקרה. זמן הטיפול באמצעות יישור שיניים שקוף בשיטת איירוק שקול לזמן הטיפול הקונבנציונאלי. הטיפול נע בין מספר חודשים בלבד עד לשנה, שנה וחצי ואפילו שנתיים במקרים מסוימים. הטיפול אינו מפעיל לחץ על השיניים זאת בשונה מגשר המפעיל לחץ על כל חלל הפה ללא אבחנה. הגשר השקוף מתוכנן באמצעות מחשב לכן כל שן או קבוצת שיניים מטופלות בנפרד. עבודה באמצעות מחשב מדויקת יותר ומאפשרת מיקוד רב יותר החוסך במקרים רבים זמן טיפול מיותר.

תדירות הרכבת הקשתיות

תדירות הרכבת הקשתיות היא כל שעות היממה פרטים לזמן האכילה וכמובן לזמן צחצוח השיניים. גשר שקוף מאפשר לשיניים לנוח בזמן הלילה מה שלא ניתן לעשות בגשר מודבק. קשתיות נשלפות מאפשרות אכילה ושתייה בחופשיות. תוכלו ליהנות מהמאכלים האהובים עליכם ללא הגבלה.

האם הרופא צריך הכשרה מיוחדת כדי לטפל ב ? irok

כן הרופא המטפל עובר הכשרה מקצועית ב – irok.
ב Art Medical Center הצוות הרפואי מוסמך לטיפול בשיטה זו . ההמלצה שלנו היא לטפל אך ורק אצל רופאים מוסמכי השיטה לקבלת התוצאה הטובה והבטוחה ביותר.

האם שיטת האיירוק אושרה על ידי משרד הבריאות?

בהחלט!
הFDA האמריקאי האחראי על מינהל המזון והתרופות אישר את שיטת איירוק וקבע כי השיטה מתאימה לטיפולים אורתודנטים על פי מרשם רפואי. השיטה עובדת בהצלחה בעולם ויש למעלה מ4 מיליון מטופלים.

כמה עולה טיפול יישור שיניים שקוף בשיטת איירוק?

מחיר טיפול יישור שיניים בשיטת איירוק תלוי במספר גורמים שונים ונקבע לאחר פגישה ראשונית ואפיון מותאם אישי לכל לקוח. ניתן לשלם במגוון אפשרויות נוחות על מנת שהמחיר לא יהווה בעיה ויהיה קל ונוח עבור כל לקוח.

שתפו

לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות

שם מלא*

דוא״ל*

טלפון*

תחום התענינות

טיפולים נוספים

2018-09-17T16:28:16+00:00
Top